wp menus'den En Üst Menünüzü Seçin

2014’de Zabit Katipliği Alımları Ne Zaman Olacak

2014’de Zabit katipliği Alımları Ne Zaman Olacak, 2014 Zabıt katibi alımı ne zaman, Zabıt katibi alımı 2013 2014 başvuruları ne zaman başlıyor

Zabıt Katibliği Alımları Tarihleri

Arkadaşlar her sene adalet bakanlığı bünyesine zabit katipliği alımları yapılmaktadır. Bu sene de adalet bakanlığı için 5000 zabıt katibi alımı yapılacaktır. Tabii alınacak olan bu 5000 zabıt katibinin sınav duyurusunun ne zaman yapılacağına dair haberler bu sınava girecekler tarafından merakla beklenmektedir.

Değerli arkadaşlar malumunuz olduğu üzere 7 Mart 2013 tarihinde Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu TBMM’ye sunulup kanunlaşmıştı. Lakin çalışanların alımına başlanması için tasarının kanunlaşmasıyla birlikte bir de komisyondaki çalışmalarında nihayete ermesi gerekmektedir.

2014 Zabıt Katipliği Alımları
2014 Zabıt Katipliği Alımları

Zabıt Katibi Alımı Daha Önce Olacak

Ayrıca icra zabıtlarından önce zabıt katiplerinin alınması haberini de sizlerle paylaşmak istedim.  Ama bunun sadece bir ihtimal olduğunu da belirtmekte yarar var. Çünkü her sene icra müdürlüğüne atamalar zabıt katipliğinde çalışan görevlilerin başvuruları neticesinde olmaktadır. Durum böyle olunca da Adalet Bakanlığı bünyesinde zabıt katipliği kontenjanlarında boşalmalar olmaktadır.

2014 Zabıt Katipliği Alımları

Diğer atama, vefat, kurum değiştirme, pozisyon yükseltme nedenleriyle de pek çok kadroda boşluklar oluşabilmekte. Tüm bunlar göz önüne alındığında Adalet Bakanlığı’nın ihtiyaca karşı işe alım ilanları verebilmesi doğal bir sonuç olmaktadır…

2013 senesinde İcra Müdürlüğü imtihanı 22.09.2013 tarihinde yapılacak. Zabıt katipliği sınavı ise beklendiği üzere bu sınavdan sonra kasım veya aralık aylarında ilan edilecek. Tecrübe edildiği üzere son 5 yıldır ilanlar aynen bu zamanlarda verilmektedir. Bu bilgiler ışığında görüldüğü üzere zabit katibi olmayı hedefleyen adayların yavaş yavaş klavye ve mülakat sınavlarına çalışması faydalı olacaktır.

Benzer yazılar