wp menus'den En Üst Menünüzü Seçin

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle – Bu şiiri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk dinlediğinde göz yaşlarına hakim olamamış ve ağlamıştı. Kayıtlara Başbakan Erdoğan’ı ağlatan mektup olarak da geçti bu feryat. Muhtemelen televizyonda izlemeseydik bu feryattan bi-haber olacaktım veya haftalar sonra her hangi bir sitenin her hangi bir köşesinde denk gelecektim. Bilemiyorum.

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle

Tam da bu konuyla alakalı olarak aklıma Fethullah Gülen Hocaefendi’nin bir sözü geldi. Diyordu ki “Hak rahmetinin insan gözünde damla damla olmasıdır gözyaşı“. Ağlamak herkese nasip olmuyor diye de boşuna dememişler. Hasılı, konumuz Başbakan Erdoğan’ın ağlaması değildir. O da bir müslümanda olması gereken hasletleri taşıyor ve gözyaşlarının gönlünden akması gayet normaldir. Burada dikkat etmemiz gereken bir babanın kızına yazdığı mektuptur. Aslında bu mektup –inşaAllah– şehit olan bir kızın zatında bütün müslümanlara yazılmış bir mektup veya şiirdir.

Allah eğer bu zulmü yapanlar hakkında hidayet murad buyurmuşsa bir an önce hidayetlerini nasip etsin de bu gözyaşları dinsin artık. Yok, eğer haklarında öyle bir muradı yoksa da Allah, Kahhar’dır. Onları bu güzel ismi hürmetine kahr-ü perişan eylesin. Şu günahkar halimle yaptığım duayı da sizlerin hatırına kabul eylesin ve beni de affetsin.

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle

[stream provider=youtube flv=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DKZqabSa4cug img=x:/img.youtube.com/vi/KZqabSa4cug/0.jpg embed=false share=false width=100% height=360 dock=true controlbar=bottom skin=stormtrooper.zip bandwidth=med autostart=false responsive=16:9 /]

Dursun Ali Erzincanlı - Esmaya mektup şiiri video izle

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri veya sözleri

Sevgili kızım ve değerli öğretmenim…

Sana elveda demiyorum bilakis yarın görüşmek üzere. Başı dik tuğyana isyan ederek yaşadın. Tüm engelleri reddederek hürriyete sınırsızca aşık oldun. Bu ümmet, uygarlıkta hak ettiği yeri alabilsin diye onu yeniden diriltmek ve inşa etmek için sessizce yeni ufuklar arıyordun. Akranlarının uğraştığı işlerle meşgul olmadın. Her zaman derslerinde birinci olmana rağmen öğrenmeye olan açlığın dinmedi.

Bu kısa hayatta sohbetine doyamadım. Vaktim, mutlu olacak ve eğlenecek kadar geniş değildi. Rabiatul Adeviyye’de son kez bir araya geldiğimizde, “Sen bizimle olduğunda bile bizden ayrısın” diyerek bana olan sitemini dile getirmiştin. Ben de sana, “Bu hayat birbirimize doyacak kadar geniş değil. Birbirimize doyalım diye Allah’tan cennetinde bize bu sohbeti vermesini temenni ediyorum” demiştim.

RÜYAMDA GELİNLİKLER İÇİNDE GÖRDÜM

Sen şehit olmadan iki gün önce seni rüyamda gelinlikler içinde gördüm. Bu dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellikteydin. Yanıma sessizce oturduğunda sana, “Bu gece senin düğün gecen mi” diye sordum. Sen de “Düğünüm akşam vakitlerinde değil öğlen olacak” demiştin. Çarşamba günü, öğlen vakti şehit olduğun haberi bana ulaştığında, senin rüyamda bana ne demek istediğini anlamış oldum. Allah’tan seni şehit olarak kabul etmesini niyaz ettim. Ve şehadetin, bizim haklı olduğumuzu ve düşmanımızın da batılın ta kendisi olduğu inancımızı pekiştirdi.

Son vedanda yanında olamamam, son bir kez seni görememem, alnına son bir öpücük konduramamam ve senin cenaze namazını kıldırma şerefine nail olamamam beni derinden üzdü. Beni bunları yapmaktan alıkoyan, ölümden veya karanlık hücerelerden korku değil, uğruna canını verdiğin davayı (devrimin hedeflerine ulaşması) sürdürebilmekti.

ZALİMLERE KARŞI BAŞIN DİK

Zalimlere karşı başın dik (göğsünü gere gere) direnirken gaddar kurşunlar göğsüne saplandı ve ruhun yüceldi. Ne kadar güzel bir azmin ve terbiye edilmiş bir nefsin vardı. İnanıyorum ki, sen Allah’a verdiğin söze sadakat gösterdin, Allah da sana verdiği söze… Öyle ki, şehadet şerefini bize değil de sana bahşetti.

ELVEDA DEMİYORUM

Son olarak, sevgili kızım ve değerli öğretmenim…

Sana elveda demiyorum bilakis görüşmek üzere.. Buluşmamız, yakında peygamber ve ashabıyla birlikte Havz-ı Kevser’de olacak. Sonsuz kudret ve hükümranlık sahibi Allah’a yakın, O’nun nezdinde değerli ve şerefli bir konumda. Ayrılmamak üzere, birbirimize doyma temennilerimizin gerçekleşeceği bir buluşma…”

Dursun Ali Erzincanlı - Esmaya mektup şiiri video izle
Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle

Başbakan Erdoğan’ın ağladığı anlar – video izle

[stream provider=youtube flv=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DXzqi5LYlQkw img=x:/img.youtube.com/vi/Xzqi5LYlQkw/0.jpg embed=false share=true width=100% height=360 dock=true controlbar=bottom skin=stormtrooper.zip bandwidth=high autostart=false responsive=16:9 /]

Dursun Ali Erzincanlı – Esmaya mektup şiiri video izle, başbakan erdoğanı ağlatan mektup ve şiir

Benzer yazılar